Światowy Dzień Czytania Tolkiena

          25 marca obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Po raz pierwszy Dzień Czytania Tolkiena ogłoszono 25 marca 2003 roku. Organizatorem było stowarzyszenie The Tolkien Society. Od tamtej pory święto obchodzone jest co roku w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce.

           W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia nastąpił upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień. Święto obchodzone jest na różne sposoby. Możemy usiąść wygodnie w fotelu  w domowym zaciszu i przeczytać sobie fragment którejś z książek pisarza, jego wierszy czy listów. Możemy też spotkać się z innymi czytelnikami   i czytelniczkami – w Internecie lub na żywo. Z okazji Dnia czytania Tolkiena organizowane są nierzadko różne spotkania oraz konkursy – w bibliotekach, placówkach kulturalnych, klubach miłośników fantastyki. Światowy dzień czytania Tolkiena obchodziliśmy również w naszej bibliotece. Czytaliśmy wybrane fragmenty utworu J. R. R. Tolkiena ,,Hobbit”. W zabawie udział wzięła pani dyrektor Grażyna Panek, opiekunka SU Joanna Michno oraz uczniowie klasy VII a

Skip to content