SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASACH PIERWSZYCH

                 W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo wszystkich uczniów. W ramach realizacji programu profilaktyczno-wychowawczego 12 września dzieci z edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w spotkaniu z policjantem – p. Karoliną. Przypomniano zasady ruchu drogowego i pieszego. Zaproszony gość podkreślił znaczenie korzystania z kasków ochronnych podczas jazdy rowerem.

Wspólnie omówiono zachowanie wobec osób obcych, ćwiczono przyjmowanie postawy obronnej podczas ataku psa. Pani policjant podkreśliła rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać podczas poruszania się po drogach, w szczególności po zapadnięciu zmroku. Zarówno pierwszaki, jak i uczniowie klas drugich, popisali się wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa oraz znajomością telefonów alarmowych.
Dzięki takim spotkaniom policjant kojarzy się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Dziękujemy p. Karolinie za zaproszenie do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Na pewno wybierzemy się tam na wycieczkę.😊

Skip to content