Patrycja Kluz – laureatką VI edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego

„Słowo i tożsamość” to projekt o zasięgu międzynarodowym i międzykulturowym. Inspirację stanowią losy polskiej badaczki literatury, bibliotekarki, emigrantki i wybitnej włocławianki, absolwentki III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku – Marii Danilewicz Zielińskiej, której imieniem nazwano konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także młodzieży polonijnej.

 

W tym roku uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie zawierające motto z Karola Dickensa – „… i czuję tę wielką prawdę, że drobiazgi stanowią w sumie życie

Należy nadmienić, że konkurs został objęty honorowym patronatem przez: Ministra Edukacji Narodowej  – panią Annę Zalewską, Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Prezydenta Miasta Włocławka, Włocławskiego Towarzystwa Naukowego oraz Dyrektora Centrum Kultury we Włocławku.

W tegorocznej, szóstej już edycji, na konkurs wpłynęło łącznie 58 prac zarówno z Polski jak i Europy. Jury oceniało oryginalność ujęcia tematu, poprawność stylistyczną, językową i ortograficzną, jak również pomysłowość.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIIIa Patrycja Kluz. |Opowiadaniem „Nieznajoma” zdobyła tytuł laureata, zajmując III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Patrycji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyrazy uznania należą się także nauczycielce języka polskiego pani Joannie Michno za krzewienie miłości do słowa pisanego oraz uczenie wrażliwości na piękno literatury w trudnych dla humanistów, technokratycznych czasach.                                                          

                                                           JM

Skip to content