OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                                                                            Wisława Szymborska

28 września, w przeddzień oficjalnej daty akcji, obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Zalety czytania:

  • rozwija  wyobraźnię, język i pamięć,
  • uczy myślenia,
  • poprawia koncentrację,
  • poszerza wiedzę, ułatwia naukę,
  • pomaga odnieść sukces w szkole,
  • jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

W ramach akcji uczniowie klasy trzeciej przeczytali swoim kolegom z klas pierwszych wiersze Jana Brzechwy. Treść „Samochwały”, „Skarżypyty” i „Lenia” rozbawiła słuchaczy i była okazją do rozmów o postawach koleżeńskich. Pierwszoklasiści wykonali zadania dotyczące utworów oraz przedstawili w formie obrazka ilustrację do wiersza, który się im najbardziej spodobał.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest od wielu lat tradycją w naszej szkole.

Skip to content