Nie samą nauką uczeń żyje, czyli kolejny Dzień Otwarty w naszej szkole

             W poniedziałek 11 czerwca o godz. 17 po raz kolejny spotkaliśmy się z uczniami klas szóstych, zainteresowanymi nauką w naszej szkole. Tym razem spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej i przebiegało w trochę nieformalnej atmosferze. Celem było przede wszystkim zapoznanie się z ciekawą ofertą realizowanych w szkole zajęć dodatkowych.

           Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali stoiska prezentujące projekty edukacyjne, działalność klubu książki, pracę SKS, spotkania językomaniaków, a Samorząd zatroszczył się o napoje i ciastka. Zespół wokalny powitał wszystkich piosenkami, a potem krótki filmik przedstawił na wesoło sekcje sportowe i ich osiągnięcia, których potwierdzeniem była imponująca kolekcja pucharów na jednym ze stoisk. Przedstawiono również prezentację o wycieczkach szkolnych, w tym świeżo przesłane zdjęcia z wyjazdu w Tatry i Pieniny klas III, które do środy po raz ostatni w tym gronie wędrują po górskich szlakach. Później, w towarzystwie uczniów klasy siódmej i trzeciej, goście mogli przespacerować się po sali, obejrzeć stoiska, poczęstować się różnymi przysmakami, w tym kuchni brytyjskiej i hiszpańskiej, samodzielnie zrobić kilka doświadczeń czy po prostu porozmawiać ze starszymi kolegami. To oni tego dnia byli przewodnikami, dzielącymi się swoim doświadczeniem i przemyśleniami. Na koniec jeszcze tylko krótki spacer po budynku pod opieką członków samorządu i pozostało podjąć ostateczną decyzję.

            Czekamy na wszystkich niezdecydowanych do końca lipca:)  

Skip to content