NADANIE SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁAŃCUCIE

„Sztandar to symbol, świętość.

Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym, a przysięgą wojskową”

                                                                                    Kardynał Stefan Wyszyński

   W dniu 14 października 2020r. odbyła się długo wyczekiwana w naszej szkole uroczystość. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia rozpoczęliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców przeprowadziliśmy kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na sfinansowanie sztandaru szkoły. Dodatkowe fundusze pozyskano także dzięki sponsorom.

   Szkoła nawiązała kontakt ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wzięła udział w projekcie „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”.

   Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, podczas której dokonano poświęcenia sztandaru. Następnie zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie miała miejsce część oficjalna, w której uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, reprezentacje poszczególnych klas. Rodzice przekazali sztandar oraz Akt Ufundowania Sztandaru dyrektor szkoły i uczniom.

   Podsumowaniem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu klasy szóstej przybliżająca postać i nauczanie naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

   Nadanie sztandaru to ważna chwila w życiu każdej społeczności. Dla szkoły sztandar to zobowiązanie do prezentowania właściwych postaw i życia według humanistycznych wartości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Skip to content