„Hej kolęda, kolęda!” I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

   W dniu 21 stycznia 2019 roku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda!", którego organizatorami były panie: A. Pelc i M. Woś. W jury zasiedli: p. Jarosław Pelc – przewodniczący, p. Jerzy Ziajor, p. Tomasz Orrzechowski, p. Barbara Hoły, p. Sylwia Wojnar. Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką oraz docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. W konkursie łącznie wzięło udział 18 dzieci z łańcuckich szkół.

Jury wysłuchało wielu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów. Jury oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, znajomość melodii, poziom wykonania oraz wrażenie artystyczne. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

 

klasy I – IV

I miejsce – Oskar Kumek SP1 "Jam jest dudka"

II miejsce – Oliwia Turaj SP4 "Cicho pastuszkowie"

III miejsce – Sinaine – Carole Charfi SP2 "Mędrcy świata monarchowie", Zofia Leś SP3 "Moje święta"

 

klasy V – VIII

I miejsce – Sandra Stawarz SP4 "Ach ubogi żłobie"

II miejsce – Nikola Wrona SP1 "Kolęda Maryji"

III miejsce – Gabriela Mróz SP4 "Oto dziś narodziła się miłość"

 

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Laureaci konkursu wystąpią w dniu 31 stycznia 2019 roku na Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszej szkole.

 

Skip to content