Edukacja filmowa drugo- i siódmoklasistów

          14 grudnia br. uczniowie wszystkich klas drugich gimnazjum oraz siódmoklasiści uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w rzeszowskim  Multikinie na temat efektów specjalnych w filmie.  Poznali różne sposoby ich tworzenia, począwszy od tzw. techniki poklatkowej a skończywszy na efektach komputerowych. Mieli także możliwość rozpoznawania zastosowanych efektów w różnych filmach.

        W drugiej części zajęć obejrzeli obfitujący w różnorodne efekty specjalne film z gatunku fantastyki baśniowej w reżyserii Tima Burtona pt. Osobliwy dom Pani Peregrine , który powstał w oparciu o bestsellerową powieść młodzieżową amerykańskiego autora Ransoma Riggsa .

           Pobyt w rzeszowskim Multikinie z pewnością uznać można za udany i wartościowy. Była to dla młodych ludzi pouczająca lekcja w ramach edukacji filmowej połączona z rozrywką.

 

Skip to content