„Dziś w Łańcucie Bóg się narodził”

                W tradycję naszej szkoły pięknie wpisują się coroczne Jasełka, które od lat z dużym rozmachem przygotowuje nasza  szkolna katechetka – siostra Angela Mencfel.

                Także w tym roku szkolnym w świąteczną atmosferę wprowadzili szkolną społeczność uczniowie, którzy pod artystycznym przewodnictwem Siostry oraz pani Barbary Hoły przygotowali piękne i barwne przedstawienie jasełkowe. Jego motto przewodnie zawierało się w słowach: „Dziś w Łańcucie Bóg się narodził”. Utrzymane w konwencji nieco humorystycznej, przeplatane nastrojowymi kolędami poruszyło, zaciekawiło i rozbawiło wszystkich widzów. Przede wszystkim jednak pobudziło do refleksji nad wartością świąt Bożego Narodzenia.

                Należy podkreślić, że w jego organizację zaangażowana została spora grupa dzieci i młodzieży naszej szkoły w liczbie około 80 uczniów. To ogromne przedsięwzięcie musiało więc przynieść sukces.

                Młodzi artyści powtórzyli swój występ  7 stycznia w kościele farnym, prezentując się szerszej publiczności – łańcuckim parafianom. 14 stycznia będzie można ich obejrzeć jeszcze raz -w kościele pw. św. Michała.

                Dziękujemy i gratulujemy!

W szkolnej galerii można obejrzeć zdjęcia z przedstawienia.

Skip to content