Dzień Pluszowego Misia

   W minioną środę, na kilka dni przed oficjalnym terminem wyznaczonym na 25 XI, dzieci uczęszczające na świetlicę świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi, sympatycznymi , małymi i dużymi  przyjaciółmi.

Spotkanie wszystkich  grup świetliczków rozpoczęło się na sali gimnastycznej od poznania poruszającej historii pewnego polowania sprzed ponad stu lat, którego bohaterami byli prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt  i… niedźwiadek! Dzieci dowiedziały się, że dało ono początek obchodom tego radosnego święta misiów i dzieci w wielu krajach na świecie. Następnie, stojąc w wielkim kręgu, przekazaliśmy uściskiem dłoni „misiowe” powitanie i imprezę uznano za otwartą. Uczennice z klasy 3 c gimnazjum w pomysłowy sposób poprowadziły zabawy w grupach, okazując maluchom troskliwość i pomoc. Nad stroną techniczną i zapisem cyfrowym czuwali chłopcy z sekcji gospodarczej i fotograficznej SU. W tym miejscu organizatorzy- nauczyciele świetlicy dziękują naszej szkolnej młodzieży za zaangażowanie. Kolejna część spotkania przebiegała grupowo w różnych salach. Pani bibliotekarka pomogła dzieciom w nauce rymowanki o misiu, a potem przeczytała fragment „Pamiętnika Czarnego Noska” J. Porazińskiej. Następnie dzieci zabłysnęły odpowiadając na pytania quizu „Wszystko o niedźwiedziach” i mile zaskoczyły swoją wiedzą  przyrodniczą, a po obejrzeniu wystawy „misiowych” lekturek, wzięły książeczki do rąk, aby odnaleźć najpiękniejsze, ich zdaniem, ilustracje. Wywołało to spontaniczne relacje małych czytelników i widzów o własnych spotkaniach z misiami-bohaterami  książeczek i filmów. Mali goście biblioteki obejrzeli również nowości wydawnicze objęte Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. To miłe spotkanie zakończyło rysowanie po śladzie postaci ze stronic i ekranu …- miśków oczywiście! Kolejna grupa rywalizowała w konkursie plastycznym na portret pluszaka. Inne dzieci malowały swoich ulubieńców na balonach, układały okolicznościowe puzzle oraz wymyślały „Niedźwiedzie opowieści”, co było mądre i zabawne. Wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali pluszowe maskotki, książeczki i żelkowe słodycze. Sądząc po wypiekach na uśmiechniętych buziach, można chyba śmiało stwierdzić, że zabawa była udana! Życzymy wszystkim dzieciom, aby mogły każdego roku tak radośnie świętować ze swoimi misiami.

Nauczyciele świetlicy

Zobacz zdjęcia w galerii >>>

Skip to content